התגוררתי בלא מעט מקומות בחיים שלי, קצת בעיר הצפונית, קצת בדרומית, הרבה בזו שללא הפסקה, בכפר וגם במושב, אבל השורשים שלי, היו ויישארו תמיד בשוק הפשפשים ומשם אני מגיע עם האג'נדה העיצובית שלי שמלווה אותי עד היום.

02סבא שלי גידל אותי בלב ליבן של הבאסטות העתיקות ביפו ואבא שלי הקים שם עסק משפחתי, אליו הייתי מגיע כל יום אחרי הלימודים, ולא כדי לעזור לו, אלא בעיקר כדי לחוות, לראות ולהתרגש כל פעם מחדש מנפלאות השוק העתיק.
בשוק יש אווירה אחרת, מרתקת, מסקרנת, מעוררת השראה, מין יריעה רחבה של נשמה גדולה המפורקת לאלפי פריטים ישנים וחדשים המוצגים למכירה באופן הכי פשוט, ללא כל מחשבה שיווקית או ניהול אסטרטגיה מכירתית.

שעון קיר מקולקל משנות הארבעים הופך לשנדליר נדיר, שולחן תה מעץ ישן הופך להיות מדף טלוויזיה ייחודי, כורסה מרופטת הופכת למרבץ ישיבה מודרני. בשוק, אף פריט לא נזרק לפח, הכל ניתן למיחזור וכל פריט ישן יכול להפוך לחדש בעזרת שינוי קוסמטי קליל וללא הרבה עלויות.
כמה פעמים אגרתם פריטים ישנים בבית, למקרה שיום אחד תרצו להשתמש בהם או למקרה שמישהו מהמשפחה או החברים יצטרך ומעולם לא עשיתם איתם כלום? ברוב המקרים, לא הייתם צריכים את הפריטים, אפילו שכחתם מהם, אף אחד מבני המשפחה לא נזקק להם והם פשוט העלו . אבק במחסן או בבית.

בעידן האקולוגי של היום ובתקופות של צדק חברתי וכלכלי, הגיע הזמן להוציא את הפריטים המאובקים מהבוידעם ולהבין שיש לכם נכסים בבית. ניתן לחדש כל פריט ולהפוך אותו מפריט מאובק לפריט נחשק. זה כמובן, תלוי בכם, בעזרתי כמובן.

אצלי, הזבל הופך לזהב, אז כנסו ותהנו.

gal03gal01